Візьміть вірус під особистий контроль

Ще в січні п.р. для жителів України епідемія «китайського вірусу» здавалася глобальною проблемою виключно Піднебесної. Навіть, коли 31 січня на території Італії був зареєстрований перший факт зараження COVID-19, більшість наших співвітчизників спокійно поставилися до цієї новини: говорячи, країна – високорозвинена, у них все буде під контролем …

Але, нажаль, … 11 березня Всесвітня організація охорони здоров’я оголосила, що спалах коронавірусу набув характер пандемії. А 13 березня – що його центром стала Європа.
В Україні перший хворий на COVID-19 (м.Чернівці) був зафіксованим 3 березня. Підкреслюємо – зафіксованим. Але як знати, скільки хворих було на той час не зафіксовано через відсутність в країні тест-систем?..

На календарі 31 березня. За даними ЦГЗ (Центр громадського здоров’я), за станом на 10:00 в Україні зафіксовано лабораторно підтверджених 549 випадків захворювання на COVID-19 (тільки за добу – 69 нових випадків). З них 13 летальних8 пацієнтів одужали.
549 осіб за 1 місяць !!! Не беремо до уваги кількість хворих, чиї результати лабораторних досліджень ще не відомі. Не враховуємо померлих за цей період співвітчизників, у яких не брали аналіз на коронавірус, а також тих, у кого зараження пройшло безсимптомно.

Що говорить світова статистика? За словами Міністра охорони здоров’я України Максима Степанова, від моменту з’яви перших хворих на коронавірус й до позначки в 100 тисяч пройшло 2 місяці. А від 300 до 400 тисяч – всього лише 3 дні.
Станом на вечір 31 березня в світі було зафіксовано 826 222 випадків зараження вірусом COVID-19. З них 40 708 осіб загинули, ще 174 467 – вилікувалися.

Що ж, про динаміку подальшого поширення цього захворювання можна тільки здогадуватися або … ВЗЯТИ КОЖНОМУ ПІД ОСОБИСТИЙ КОНТРОЛЬ! Запитаєте «Як?». 
Відповідаємо: дотримуйтеся умов карантину та почніть / продовжуйте дотримуватися правил особистої безпеки:

  • – без крайньої потреби не виходьте на вулицю;
  • – частіше мийте руки (при необхідності – обробляйте дезінфікуючими засобами), що дозволить уникнути зараження та подальшої передачі вірусу;
  • – не торкайтесь обличчя брудними руками;
  • – перебуваючи у громадських місцях, дотримуйтесь дистанції в 1.5-2 м;
  • – виходячи з дому, не забувайте про засоби індивідуального захисту – маски / респіратори та рукавички!

Дехто вважає, що, так звані, медичні маски повинні носити тільки ті, у кого є ознаки застуди (кашель, нежить). За словами вірусологів, інкубаційний період коронавірусу зазвичай становить 5 днів, але може тривати від 2 до 14. Захворювання стає заразним до появи симптомів. Іншими словами, ти можеш бути заразним, сам не знаючи про це. Виходячи на вулицю без маски, одна людина може поставити під загрозу здоров’я, а інколи життя, кількох! Тому так важливо всім носити захисні маски. Від кожного з нас, підкреслюю – ВІД КОЖНОГО! залежить запобігання подальшого поширення смертельно небезпечного захворювання, проти якого поки що немає ні ліків, ні вакцини!

каже директор БО« Благодійний фонд «Моноліт» Олександр Кабанов



Благодійна організація «Благодійний фонд« Моноліт »» звертається до представників бізнесу Дніпропетровщини із закликом об’єднатися та допомогти забезпечити незахищені верстви населення нашого регіону (дитячі будинки, одиноких людей похилого віку, матерів-одиначок) засобами індивідуального захисту, дезінфікуючими засобами, продуктами, ліками. Наша своєчасно надана спільна допомога може врятувати сотні життів!


Приєднуйся до нас! Телефонуйте на «гарячу лінію» (097) 991 98 99
або пишіть в ОП.
Ми також є в Telegram